Rośliny

Problemy z agapantem afrykańskim

Problemy z agapantem: wskazówki dotyczące leczenia chorób roślin agapanta Agapant Agapanthus , zwany także konwalią Nilu, jest atrakcyjną kwitnącą byliną pochodzącą z południowej Afryki.

Roślina jest łatwa w pielęgnacji i często wolna od chorób, ale niektóre problemy z agapantem mogą być druzgocące. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o chorobach agapanta i leczeniu chorób roślin agapanta. Problemy z agapantem Pierwszym zadaniem w radzeniu sobie z chorobami agapantu jest samoobrona. Agapanthus ma toksyczny sok, który może podrażniać skórę. Zawsze noś rękawiczki, długie rękawy i okulary podczas cięcia łodyg agapantu. Choroby atakujące agapanty są często powodowane przez nadmierne podlewanie i zbyt dużą wilgotność. Kwitnące winorośle z wydłużonym czasem kwitnienia 1 second of 6 secondsGłośność 0% Szara pleśń Szara pleśń to brzydki grzyb, który rozprzestrzenia się na umierających kwiatach.

Pleśń potrzebuje stojącej wody, aby rosnąć, więc zapobiegaj jej, podlewając agapanty od dołu i rozstawiając rośliny, aby zapewnić dobrą cyrkulację powietrza. Jeśli masz już pleśń, usuń dotknięte części rośliny i dokładnie spryskaj zdrowe części olejem neem . Antraknoza Antraknoza to kolejna choroba agapantu, która rozprzestrzenia się w wodzie. Powoduje żółte lub brązowe plamienie liści, a w końcu opadanie i może być leczone w taki sam sposób jak szara pleśń. Gnić Zgnilizna cebulek i zgnilizna korzeni to problemy z agapantem, które zaczynają się pod ziemią. Pojawiają się nad ziemią w żółtych, zwiędłych liściach, a czasem karłowatych roślinach.

Jeśli wykopiesz rośliny, zauważysz, że korzenie lub cebula są zgniłe i odbarwione. Jeśli jedna z twoich roślin jest zarażona zgnilizną korzeni lub cebul, nie można jej uratować. Jedyne, co możesz zrobić, to odrzucić go, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby na inne rośliny. Najpierw odetnij liście na poziomie gruntu i zamknij je w plastikowej torbie. Kopnij wokół korzeni i wyciągnij je z ziemi, usuwając jak najwięcej ziemi wokół nich. Zamknąć korzenie w plastikowej torbie i wyrzucić je wraz z liśćmi. Przykryj to miejsce ciężką warstwą ściółki – to ochroni słońce przed pozostałymi korzeniami i zabije je.

 

By Adrianna Szczepaniak

Dziennikarka