Rośliny

Jak nawozić agapanta?

Zwykle kwiaty agapantu są odmianami niebieskiego lub fioletowego.

Powszechnie znany jako afrykańska lilia lub lilia Nilu, agapanthus to szybko rosnąca, wytrzymała roślina wieloletnia, odporna na strefy 8 i wyższe Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. Agapanthus wyróżnia się kolorowymi kępami maleńkich kwiatów, które wyrastają na mocnych szypułkach wyrastających z paskowatych, jasnozielonych liści. Chociaż agapant rośnie w ziemi lub w pojemnikach o niewielkich wymaganiach konserwacyjnych, stosowanie nawozu dwa razy w roku sprzyja dużym, jasnym kwitnieniu. Sadzenie agapantu to niedrogi sposób na poprawę wyglądu krajobrazu i może podnieść wartość domu.

1.
Lilia afrykańska powinna być nawożona wczesną wiosną, tuż przed rozpoczęciem kwitnienia, stosując zrównoważony nawóz suchy w proporcjach 10-10-10 lub 5-5-5. Zastosuj nawóz w ilości około 1 do 1 1/2 funta na 50 stóp kwadratowych powierzchni uprawy.

2.
Nakarm agapant ponownie w środku lata, używając połowy ilości nawozu zastosowanego wiosną lub 1/2 do 3/4 funta na 50 stóp kwadratowych powierzchni uprawy.

3.
Agapant doniczkowy należy regularnie nawozić zrównoważonym nawozem płynnym lub granulowanym lub wczesną wiosną stosować nawóz o przedłużonym działaniu. Wiele wysokiej jakości nawozów jest odpowiednich dla agapantu doniczkowego, ale bardzo ważne jest uważne przestrzeganie instrukcji, ponieważ ilość i tempo aplikacji mogą się różnić.

4.
Agapant wodny bezpośrednio po zastosowaniu nawozu, ponieważ stężenie nierozcieńczonego nawozu może spowodować spalenie korzeni. Aby zapobiec przypaleniu, spryskaj roślinę, aby usunąć nawóz, który wyląduje na liściach.

By Adrianna Szczepaniak

Dziennikarka