Biznes

Jak zorganizować domowe biuro

Jak zorganizować domowe biuro

Pomysły na organizację biura domowego są priorytetem dla każdego, kto pracuje z domu, niezależnie od tego, czy jest to pełny, czy niepełny etat. Ten pokój staje się magnesem dla papieru, artykułów piśmiennych i innych bałaganu, a bez odpowiedniej organizacji Twoja przestrzeń może szybko stać się dalekim od idealnego miejsca do pracy.

Jeśli brzmi to jak Twoje domowe biuro, być może nadszedł czas, aby ocenić wymagania dotyczące przechowywania i organizacji. Nie zawsze oznacza to kompletną przebudowę – nawet drobne usprawnienia, takie jak dodanie tablicy ogłoszeń, organizerów na biurku, czy wymiana biurka na jeszcze jeden komplementarny z otoczeniem, mogą pomóc.

Jeśli ulepszenie środowiska domowego biura jest Twoim aktualnym priorytetem, mamy Cię w zasięgu ręki. Przyjrzyj się tym pomysłom i zrealizuj je pronto.

KILKA POMYSŁÓW NA ORGANIZACJĘ DOMOWEGO BIURA, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE TEN POKÓJ BĘDZIE CIĘŻEJ PRACOWAĆ

1. WYBIERZ SZAFKI DO PRZECHOWYWANIA OD PODŁOGI DO SUFITU, ABY UZYSKAĆ CZYSTY WYGLĄD
Domowe biuro, które wygląda na zewnątrz z szafką do przechowywania od podłogi do sufitu

Zabudowa od podłogi do sufitu jest popularna i może sprawić, że Twoje nowoczesne biuro domowe będzie wyglądać schludnie. Jeśli chcesz zmniejszyć ich wizualną objętość, pomaluj je na ten sam kolor co ściany i pozwól urządzeniu wtopić się w otoczenie. Należy jednak pamiętać, że jednostki do zabudowy o pełnej wysokości zmniejszą całkowitą powierzchnię podłogi.

„Moja pierwsza wskazówka dotycząca wspaniałego i funkcjonalnego biurka to stworzenie ukrytego miejsca do przechowywania, aby zminimalizować bałagan” — mówi projektant wnętrz Marek. „Czy to w formie wbudowanych szafek, czy pięknej kredensu, ta organizacja jest kluczowa. Uwielbiam dodawać wspaniałą lampę i tacę, aby pomóc w gromadzeniu małych, ale niezbędnych przedmiotów”.
Wikom przygotowało ciekawą ofertę dotyczacą księgowości dla nowych – domowych firm.

 

2. UŻYWAJ ORGANIZERÓW DO SZUFLAD

Szuflady zajmują wysokie miejsce wśród organizerów domowego biura . Ale jeśli nie będziesz uważać, wszystko może bardzo szybko wymknąć się spod kontroli, ponieważ szuflady trzymają te smakołyki, które pomagają nam efektywnie pracować. Niezależnie od tego, czy są to długopisy, ołówki, zszywacze, baterie czy notatniki, widok wszystkich różnych rzeczy mieszających się w środku może wywołać niepokój.

Zacznij od kategoryzowania posiadanych rzeczy i grupowania ich. Wszystkie artykuły papiernicze należą do jednej kategorii, bloki do pisania i karteczki samoprzylepne do jednej i tak dalej. Wybierz plastikowe organizery, które zwykle mieszczą się w szufladach dowolnego rozmiaru i kształtu, i umieść w nich wszystkie przedmioty. Zobacz na stronie https://odbiur.pl/.

Wyrób sobie nawyk sprawdzania szuflad co sześć miesięcy, aby wyrzucić lub wymienić przedmioty, które są używane lub tracą ważność. Nie przepełniaj ich – to może być frustrujące, jeśli szuflada nie otwiera się lub nie zamyka prawidłowo. Jeśli masz w domu małe dzieci lub małe dzieci, dodaj zamek do szuflady, aby jej zawartość była zawsze poza zasięgiem.

Dobrze utrzymana szuflada z organizerami może schludnie pomieścić wszystkie niezbędne artykuły biurowe. Jeśli nie masz szuflad w biurku, zainwestuj w ładne pudełka do układania w stosy, które będą dobrze prezentować się na biurku i pomieszczą Twoje codzienne niezbędne artykuły biurowe.

3. UKRYJ WSZYSTKIE PRZEWODY I KABLE

Jeśli masz do czynienia z wieloma monitorami i gadżetami, postaraj się ukryć kable. Możesz wywiercić otwory w biurku i umieścić przelotki, aby przeprowadzić przez nie przewody. Przymocuj przewody do góry i poprowadź je do obszaru gniazdka (najlepiej gniazdka podłogowego, jeśli unosisz biurko).

Wybierz jasne biurko z dużą ilością gniazdek. Każda stacja robocza potrzebuje co najmniej sześciu (monitor, ładowarka do telefonu, komputer PC/laptop, lampa biurkowa, drukarka itp.), więc jeśli możesz, zaprojektuj je w swoim systemie od wczesnych etapów, zamiast polegać na przedłużaczach

Zwłaszcza w małym biurze domowym przewody i kable mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać na mniejsze i bardziej chaotyczne. Jeśli masz wiele ekranów, prawdopodobnie masz dłuższe kable i przewody. Skróć je, przytrzymując je za pomocą opasek zaciskowych lub opasek kablowych wielokrotnego użytku. Nawet opaski kablowe na rzepy mogą być przydatne do ich schowania. Innym sposobem są rękawy kablowe. Wiele z nich jest wyposażonych w zamki błyskawiczne, dzięki czemu można uporządkować przewody i chronić je przed uszkodzeniem. W przypadku listwy zasilającej na biurku skrzynka kablowa może zdziałać cuda, aby ją ukryć.

Jeśli nie lubisz rękawów i krawatów, rozważ ułożenie przewodów na podłodze i przykrycie ich kolorowym dywanikiem.

Chcesz całkowicie wyeliminować nieestetyczne kable z domowego biura? Zainwestuj w elektronikę z możliwością ładowania przez Bluetooth lub Wi-Fi albo w biurko do ładowania bezprzewodowego . Praca bezprzewodowa sprawi, że Twoje biuro będzie wyglądało na mniej zagracone i bardziej usprawnione.

 

By Adrianna Szczepaniak

Dziennikarka