Zdrowie

7 powodów, dla których warto odwiedzić swojego ginekologa

7 powodów, dla których warto odwiedzić swojego ginekologa

Jeśli jesteś jak większość kobiet, dbanie o siebie zajmuje drugie miejsce w stosunku do obowiązków takich jak praca, dzieci i związki. Dla niektórych kobiet oznacza to cierpienie z powodu bolesnych lub nieprzyjemnych objawów przez miesiące lub lata przed zaplanowaniem wizyty. Dla innych codzienne życie przeszkadza w badaniach przesiewowych, które powinny być rutynowe.

Opóźnianie leczenia może później prowadzić do poważniejszych problemów. Jeśli możesz odnieść się do któregokolwiek z poniższych scenariuszy, powinieneś jak najszybciej umówić się na wizytę u swojego ginekologa w Queens lub hrabstwie Nassau .

Masz ból miednicy
Chociaż często występują skurcze podczas okresu, intensywny ból podczas lub poza miesiączką może wskazywać na problem. Ból miednicy może być spowodowany wieloma różnymi stanami i może wskazywać na problemy, takie jak infekcja, torbiele jajników, mięśniaki lub endometrioza . Rzadko ból miednicy może być oznaką nowotworu złośliwego (raka). Jeśli odczuwasz ból miednicy, który przeszkadza w pracy, intymności lub życiu towarzyskim, powinieneś porozmawiać ze swoim ginekologiem na Long Island. Opóźnienie w diagnozie może spowodować postęp choroby i pogorszenie objawów.

Nie miałaś ostatniego badania piersi
Badanie piersi jest zazwyczaj częścią wizyty u zdrowej kobiety i obejmuje dokładne badanie w celu wykrycia podejrzanych guzków. Twój ginekolog jest przeszkolony w rozpoznawaniu nieprawidłowych objawów piersi, jak również nieprawidłowości, które można wyczuć w tkance piersi. Coroczna wizyta u ginekologa ma kluczowe znaczenie dla wczesnego wykrycia choroby piersi.

Kobiety w wieku powyżej 40 lat (i niektóre młodsze kobiety z czynnikami ryzyka) również powinny mieć coroczną mammografię w celu wykrycia raka piersi. Upewnimy się, że masz odpowiednie skierowanie, gdy spotkamy się na rocznym egzaminie.

Od jakiegoś czasu nie miałeś badania cytologicznego
Rozmaz cytologiczny to test ratujący życie: Test cytologiczny wykrywa zakażenie HPV i nieprawidłowe komórki, które mogą wskazywać na przedrakowe lub rakowe narośla na szyjce macicy. Nawet jeśli nie masz żadnych objawów ani obaw, regularne wizyty u ginekologa są niezbędne do rutynowego badania przesiewowego w kierunku raka.

Jesteś aktywna seksualnie i nie jesteś gotowa na dziecko
Każda kobieta, która jest aktywna seksualnie, ale woli unikać ciąży, powinna umówić się na wizytę u swojego ginekologa w celu omówienia możliwości antykoncepcji. Nawet kobiety, które nie są aktywne seksualnie, ale cierpią na obfite lub bolesne miesiączki, mogą odnieść korzyści z pewnych rodzajów kontroli urodzeń. Twój ginekolog może wyjaśnić, jaki rodzaj antykoncepcji jest odpowiedni dla Ciebie w oparciu o Twoje potrzeby.

W Pawilonie Zdrowia Kobiet oferujemy szeroką gamę opcji kontroli urodzeń . Omówimy Twoje pragnienia i obawy oraz pomożemy Ci podjąć decyzję odpowiednią dla Ciebie.

Twoje miesiączki są obfite lub nieregularne
Obfite miesiączki, krwawienia między miesiączkami i przedłużające się krwawienia z miesiączką nie są normalne. Nienormalne krwawienia to nie tylko wpadka, ale mogą wskazywać na poważne problemy. Jeśli wystąpią u Ciebie nieprawidłowe krwawienia [/link], Twój ginekolog może Cię zbadać i zlecić wszelkie niezbędne badania w celu ustalenia przyczyny krwawienia. Możliwi winowajcy mogą obejmować brak równowagi hormonalnej, mięśniaki macicy, polipy lub inne problemy z narządami rozrodczymi.

Masz krew w moczu
Jeśli widzisz różowy lub brązowawy mocz lub odczuwasz ból podczas oddawania moczu, udaj się do ginekologa. To często jest oznaką infekcji dróg moczowych i jeśli nie jest leczone, może się rozprzestrzenić i stać się poważniejsze. Krew w moczu może być również oznaką poważniejszych problemów z układem moczowym, takich jak kamienie, choroby nerek i rak.

Masz ból podczas seksu
Seks nie powinien sprawiać bólu. Jeśli odczuwasz ból miednicy, kanału pochwy lub warg sromowych w miejscach intymnych, powinnaś zgłosić się do ginekologa. Częste przyczyny bólu to suchość pochwy, choroby przenoszone drogą płciową i infekcje. Pozwól nam wprowadzić Cię na właściwe tory, abyś mógł cieszyć się czasem spędzonym w sypialni.

By Adrianna Szczepaniak

Dziennikarka